Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Tenis dla każdego. Jak dobrze zacząć by się nie zniechęcić?

Zaczął się nowy rok szkolny. Po ustabilizowaniu się planu w szkole, wielu rodziców szuka ciekawych zajęć popołudniowych dla swoich dzieci. Często dokonują wyboru spośród lekcji języków obcych, sztuk walki, zajęć muzycznych i sportów. Wśród dyscyplin sportowych stosunkowo często są to: piłka nożna, taniec, tenis. Gdy jesteśmy zdecydowani zapisać na zajęcia z tenisa dla dzieci i młodzieży, ważne jest, aby instruktor dostosowywał swoje lekcje do poziomu podopiecznych i aby od całkowitego początku trenować na wysokiej jakości sprzęcie i w dobrym obuwiu. Jak kupić dobry model?

Korty tenisowe
Napisał: Carine06
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zwykle rozpoczynamy od dwóch kwestii, czyli rakieta i naciągi tenisowe. Dokonanie wyboru rakiety jest sprawą bardzo indywidualną, dlatego kiedy jest to rakieta dla małego dziecka bądź nastolatka, należy pomóc przy sprawdzaniu każdego egzemplarza i ewentualnie doradzić, gdy wybór się zawęża. Oczywiście szukanie najlepszej rakiety w sklepach www i przeszukiwanie internetowych forów nie będzie dobrym tropem, ponieważ każdą rakietę trzeba przymierzyć, pooglądać, poobracać w dłoni, wykonać nią kilka ruchów, porównać do innej - sprzęt tenisowy.

Polecany przez wszystkich model naszemu dziecku może w ogóle się nie sprawdzić, więc pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić po zapisaniu malucha na lekcje gry w tenisa musi być wyprawa do sklepu sportowego z dużym wyborem rakietek. Warto zapytać trenera o jakieś porady czy też sprawdzone praktyki. Unikajmy rakietek z kompozytu węglowo-aluminiowego – nie sprawdzą się. Prawdą jest, iż są tanie, ale niestety, niska cena jest ich jedyna zaletą.


Tenis
Napisał: Roman Boed
Na podstawie: http://www.flickr.com
Waga rakiety również jest istotny, w końcu dziecko nie tylko musi utrzymać ją stabilnie w ręce, ale również celnie nią trafiać.

Jeśli przypadły Ci do gustu treści owego opisu, to do zobaczenia (patataj.com/) jest także następna witryna, gdzie znajdziesz sporo informacji na ten temat.

Natomiast wybranie zbyt lekkiej rakiety będzie skutkowało niezbyt celnymi uderzeniami. Głowa rakiety nie może być zbyt wielka, chociaż pozornie większa może przywodzić na myśl łatwiejsze wycelowanie w piłeczkę.

Balans rakiety musi być taki, żeby dawał graczowi poczucie kontroli nad poszczególnymi uderzeniami. Naciągi tenisowe to także istotny element – za twarde struny będą stanowiły przeszkodę do wyważonych uderzeń, za miękkie sznurki z kolei będą sprawiały wrażenie opadania piłeczki.

Jeżeli masz zamiar być na bieżąco w tym wątku, to spodoba Ci się solidna treść. Wyszukasz ją pod podkreślonym poniżej linkiem. A jeśli będziesz miał pytania, chętnie na nie zareagujemy!

Oczywiście łapanie okazji zwykle gwarantuje poczucie świetnie zrobionego interesu, lecz rakietka kosztująca mniej niż 200 złotych nie jest rakietą, jaka posłuży kilka lat Zobacz również buty tenisowe .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-10-20 16:10:33
Tagi: taniec, piłka, jazda konna, sklep, rakieta, piłeczka