Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Odpowiednie narzędzie do rehabilitacji - które wybierać i gdzie kupować?

Rzeczywistość jest taka, że każdy dziś może ćwiczyć, musimy znaleźć trochę chęci. Jednak tak naprawdę więcej osób szuka wymówek niż zabiera się za robienie czegoś sensownego. A wystarczyłoby, by każdy miał czas na kwadrans szybkiego spaceru, codziennie. To naprawdę mało, ale i tego ludzie nie chcą robić, bo zimno, bo, po co, a później są zdziwieni, że ich ciało jest za mało elastyczne i że mają zadyszkę przy wchodzeniu na drugie piętro.
Gdy nawet taka guma do ćwiczeń mogłaby okazać się wybawieniem dla naszego ciała. Ćwiczenia z gumą są łatwe i przyjemne i powinniśmy włączyć taką gumę do ćwiczeń do swoich zwykłych ćwiczeń w mieszkaniu, o ile oczywiście ćwiczymy. A jeśli się nie gimnastykujemy, to może właśnie dzięki gumie do ćwiczeń będzie nam łatwiej rozpocząć jakiekolwiek ćwiczenia. Poza tym, jeśli ulegliśmy jakiemuś wypadkowi, to możemy użyć gumy w rehabilitacji. To naprawdę bardzo dobre rozwiązanie. Trzeba oczywiście najpierw porozumieć się z rehabilitantem, ale ogółem najprawdopodobniej on sam powie nam o tym przyrządzie - zobacz

podczas rehabilitacji
Napisał: Rose Physical Therapy Group
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pomocne przy wracaniu do siłJeśli ulegliśmy wypadkowi bardzo często musimy ponownie uczyć się chodzić, a zdarza się, że można chodzić, ale konieczne są nam do tego jakieś pomocne przyrządy - więcej na stronie www. Sporo osób po wypadkach na początku musi przez długi czas leżeć, a dopiero potem może powoli zacząć uczyć się chodzić. Niektórym niezbędny będzie balkonik rehabilitacyjny. Może on przytrzymać daną osobę w konkretnej pozycji. Pozwala też na stawianie drobnych kroków. Potrzeba jednak odrobiny wprawy, żeby płynnie się z nim poruszać. Taki balkonik często jest również wykorzystywany przez osoby starsze jest im dzięki niemu prościej się ruszać. Poza tym możemy osobom starszym kupić balkonik z koszykiem, co da możliwość zrobienia małych zakupów samemu. A takie małe rzeczy dla ludzi starszych są niezmiernie istotne. Dla osób po wypadkach, bo o nich chcemy mówić niezbędne bywają również kule łokciowe. Dzięki nim mogą poruszać się osoby, które miały złamaną nogę albo jakąś kość z obręczy biodrowej. Dają one możliwość oparcia ciężaru ciała tak by nie obciążać gojącego się miejsca.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-10-27 14:23:33
Tagi: ćwiczenia, treningi, wypadki