Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Przydarzył ci się nieprzyjemny upadek i nie jesteś w stanie powrócić do zdrowia? Odwiedź ortopedę, może nadeszła pora na rehabilitację?

Człowiek nie umie odpowiednio funkcjonować bez optymalnej funkcjonalności ruchowej, może wprowadzać to w jego życie wielkie ograniczenia, staje się przyczyną dyskomfortu oraz komplikacji na wielu płaszczyznach. Często spotykaną przyczyną dolegliwości narządu ruchu okazuje się wypadek lub odmienny uraz, nierzadko całkiem błahy, niemniej wywierający ogromny wpływ na zdrowie i szansę poruszania się. W wypadku takich dolegliwości warto starać się o najlepszą pomoc.
Tutaj przyda się ortopeda!

W sytuacji, kiedy zauważa się u siebie pewne nieprawidłowości związane z działaniem narządu ruchu, należy znaleźć dobrego ortopedę. Niekoniecznie będzie to następstwo wypadku czy kontuzji sportowej, chociaż w licznych wypadkach tak właśnie się dzieje. Ortopeda opiekuje się wszystkimi nieprawidłowościami w obrębie narządu ruchu, także chorobami i bólami. W przypadku, jeśli nie będzie w stanie określić, co stało się powodem kłopotów, skieruje na bardziej specjalistyczne badania, chociażby z zastosowaniem RTG lub USG. Jeśli zachodzi taka konieczność, może skierować też na rehabilitację.
Ćwiczenia rehabilitacyjne
Napisał: bwanderd
Na podstawie: http://www.flickr.com


Rehabilitacja ma za zadanie postawić cię na nogi

Rehabilitacja jest zabiegiem leczniczym, którego zadaniem jest przywracać rekonwalescenta do stanu możliwej kondycji. Przybiera ona bardzo różne formy i bywa ściśle dostosowywana do charakteru choroby albo urazu. W pewnych wypadkach polecane bywają zajęcia w wodzie, fizjoterapia, masaże, lecz z tak samo doskonałym rezultatem wykorzystuje się także specjalne naświetlania, jak również inne formy terapii. Wszystkie zajęcia wykonywane w ramach rehabilitacji powinny mieć miejsce pod okiem wykwalifikowanego rehabilitanta. Lepiej nie rozpoczynać również żadnych działań bez porozumienia ze specjalistą, ponieważ można sobie poważnie zaszkodzić.

Więcej na ten temat - lekarz sportowy kraków

W pewnych przypadkach pomocny jest lekarz sportowy Jeśli mamy do czynienia z urazem powstałym podczas zajęć sportowych lub najzwyczajniej regularnie trenujemy i chcemy mieć pewność, że wrócimy do najlepszej kondycji, pomocna okaże się konsultacja z lekarzem sportowym. Specjalista, którego domeną jest piecza nad sportowcami, na pewno jest w stanie tak kierować rehabilitacją, aby niosła ona optymalne wyniki i pozwalała wrócić do pełnej formy.Źródło informacji: www.rehabilitacje.org

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-10-30 11:46:35
Tagi: dolegliwości, masaże, opieka