Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Przeczytaj jak ozdobić słoiki - to banalnie łatwe!

Jesteś fanką świeczek różnych? Trwa jesień, aromatycznymi świeczkami można sobie polepszyć nastrój w długie wieczory. A może lubisz robić domowe przetwory na zimę? W obu przypadkach potrzebne ci będą ładnie przyozdobione słoiki.


Jak przyozdobić słoik by był osłonką na świecę? Pomogą ci farbki do szkła (kupisz je w wielu sklepach z materiałami plastycznymi lub w
ozdoby do domu
Napisał: ProFlowers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Internecie), do tego możesz poszukać kilka ozdóbek, wielobarwne szklane koraliki, kolorowe szkiełka, folię przeźroczystą. W sumie w tym temacie ogranicza cię jedynie twoja wyobraźnia. Jadna rzecz, o czym musisz pomyśleć, to sprawa tego, że materiały nie mogą rozpływać się pod wpływem temperatury. Ponadto proponuję jeszcze kupić kilka kolorowych tasiemek. Szklany słoik najpierw powinnaś wyczyścić ze wszystkich brudów, idealnie osuszyć ścierką. Jeśli to wykonasz, zaczynasz zabawę- jak ozdobić słoik - pomysły!
Może pragniesz posiadać idealnie opisane i przyozdobione słoiki na przetwory? Tu sprawa będzie o niebo łatwiejsza. Starczy, że po zawekowaniu i procesie pasteryzacji odczekaj, nim słoiki i przetwory ostygną. W tym czasie możesz zrobić w Wordzie i wydrukować na papierze samoprzylepnym etykietki z nazwami przetworów.


W sklepie możesz kupić kawałek folii, albo ładną ceratkę i długą tasiemkę. Po wycięciu naklejek przyklejasz je na osuszone i przetarte słoiki, na wieczko przykładasz folię, którą zawiązujesz zaraz pod nim ładną wstążeczką. Gotowe! Tak przygotowane przetwory stawiasz na półce w kuchennej szafce. Możesz je także z powodzeniem użyć jako prezent dla kogoś bliskiego.
Więcej interesujących inspiracji znajdziesz na stronie. Polecam ją gorąco - .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-30 12:12:44
Tagi: szkło, przetwory, prezent, naklejki, etykietki