Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Jak powinno się prawidłowo degustować wino?

Wino należy w dzisiejszych czasach do jednych z najbardziej słynnych trunków alkoholowych na całym świecie. Jego pierwszorzędny smak jest żywą ucztą dla podniebienia, nic więc dziwnego, że niemało osób lubi czasami wypić lampkę smakowitego wina. Jeżeli lubisz delektować się smakiem wspaniałego wina to na pewno zaciekawią Cię informacje dotyczące prawidłowej degustacji tego świetnego trunku. W Internecie zdołamy odkryć na ten temat dużo fascynujących wiadomości, jakie migiem odkryjesz po napisaniu w wyszukiwarce hasła „degustacja winn”.
wino
Napisał: Rosendahl
Na podstawie: Rosendahl
Degustację wina można wyraźnie określić jako żywą sztukę. Żąda ona zaangażowania i pewnej wiedzy na temat win, żeby porządnie zdegustować wino (poznaj: wino nero di troia ) należy wziąć od uwagę jego smak, woń, odcień, jakość, co więcej trzeba zwrócić uwagę również na jego potencjalne niedociągnięcia. Wobec tego degustator wina prawdopodobnie musi posiadać nadzwyczaj wyczulone zmysły wzroku, powonienia i także smaku.Degustacja wina składa się z różnych cykli, w trakcie jakich wykorzystuje się przeróżne techniki degustacyjne, istotne jest również doświadczenie, które pomoże nam w profesjonalnej ocenie wina. Niektóre osoby profesjonalnie zajmują się degustacją wina (zapraszamy na degustację do Przysieki), takie osoby niewątpliwie posiadają odpowiednie ku temu kwalifikacje i szerokie doświadczenie w praktyce. Fach degustatora wina jest fachem istotnie
wino
Napisał: Council of Presidents
Na podstawie: http://www.flickr.com
trudnym i z pewnością nie łatwym, chociaż jest to bez wątpliwości fach bardzo ciekawy.


Doświadczona degustacja wina składa się z trzech przeróżnych ciągów. Pierwszym z nich jest ocena poglądowa, w toku jakiej bierze się pod uwagę między innymi image wina w butelce, oraz także w naczyniu przeznaczonym do picia wina. Dodatkowym etapem jest ocena zapachowa, natomiast ostatnim - ocena smakowa. Każdy ten cykl opiera się na rzeczowych wymogach, jakie zezwalają na profesjonalne ocenienie wina pod wszelkim względem. Często w czasie degustacji wina na samym końcu węszy się pusty kieliszek, bo dzięki temu można odnotować całkowity bukiet wina i dokonać ostatecznej oceny tego ponadprzeciętnego trunku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-03 13:22:45
Tagi: wino, alkohol, degustacja