Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Dobór dobrych strzał

Łucznictwo to dyscyplina sportu głośna od stuleci. Jest to sport, który może uprawiać każdy. Doskonałymi zawodnikami są również osoby niepełnosprawne, nawet ślepe. Dobór łuku jest zależny od biegłości i od typu łucznictwa. Moc naciągu to moc, jakiej trzeba użyć w celu naciągnięcia cięciwy. Dobór należy oprzeć o osobiste fizyczne potencjały. Strzelanie ze zbyt twardego łuku może zniechęcić, w najgorszym przypadku przyczynić się do groźnej kontuzji ścięgien, stawów, a nawet kręgosłupa.
strzały
Dobór właściwych strzał (easton powerflight) do łuku, to kwestia dużej rangi. Strzała sporządzona z niezwykle mocnego włókna węglowego, ukończona wykręcanym ostrym ostrzem. Lotki zwykle są wykonane ze szczególnego giętkiego tworzywa, dzięki czemu zachowują się nadzwyczaj podobnie do upierzonych lotek, są jednakże bardziej wytrzymałe. Na końcu promienia strzały odnajduje się plastykowa nasadka, mocująca ją na cięciwie.

Sądzisz, że wymienione informacje są godne uwagi? Świetnie, zatem na pewno szczegóły tu system kontroli dostępu zamieszczone też Cię zaciekawią.

Warto wyposażyć się w komplet identycznych, należycie dobranych do łuku strzał easton powerflight.

Uprawianie łucznictwa to nie tylko przyjemność strzelania, ale też utrzymanie narzędzia w nieskazitelności. Łuki z drewna raz w tygodniu wskazane jest natrzeć olejem lnianym i składować w suchym miejscu, z daleka od źródeł ciepła. To samo dotyczy strzał easton powerflight, w wypadku których wiedzieć trzeba też o opierzeniu. Jeśli lotka jest zwichrzona, czy też pokrzywiona, można spróbować zmiękczyć ją nad gorącą parą i delikatnie wyrównać palcami.

Frapuje Cię tematyka poruszana w tym artykule? Poznaj oprócz tego także inne pokrewne materiały - zwyczajnie wejdź tutaj (http://www.dominikkania.pl/).

Cięciwy wykonane z naturalnych surowców można nacierać woskiem pszczelim.
Podczas strzelania powinno się umożliwić bezpieczeństwo sobie i pozostałym ludziom. Łuk i strzały easton powerflight to uzbrojenie i nawet przy względnie niedużych naciągach można przy jego zastosowaniu odebrać życie, lub zranić. Trzeba mieć na uwadze swoje zdrowie i nie używać nieodpowiednich łuków, ażeby nie nabawić się sporych kontuzji. Pod żadnym pozorem nie powinno się strzelać z łuku co do jakiego stanu nie jesteśmy przekonani. Przed strzelaniem dobrym rytuałem jest zrobienie choćby krótkiej rozgrzewki, co pomoże zapobiec kontuzje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-09 08:00:48
Tagi: sport, Strzała, kontuzja, łucznictwo