Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Stroje piłkarskie

Piłka nożna to w wielu krajach sport narodowy. Zarówno ligowe mecze jak i występy reprezentacji gromadzą na boiskach tłumy kibiców kibicujących swoim ukochanym zawodnikom. Dla wielu kibiców klubowe barwy bardzo dużo znaczą i mogą oni naprawdę sporo dla nich poświęcić. A najczęściej klubowe barwy można zobaczyć na koszulkach i spodenkach, w których piłkarze wchodzą na boisko. Jak we wszystkich sportach również w piłce nożnej są określone odpowiednie zasady co do ubiorów. Podstawowym wyposażeniem piłkarza są piłkarskie korki, buty idealnie nadające się do gry na trawiastych murawach.

stroje piłkarskie
Napisał: grassrootsgroundswell
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wykonane mogą być one z naturalnych lub syntetycznych skór i w zależności od firmy wyposażone w najróżniejsze systemy i rozwiązania które poprawiają bezpieczeństwo i jakość gry. Kolor korków z reguły nie ma znaczenia, kluby nie określają tego dokładnie, i każdy z piłkarzy wybiera sobie kolor korków według swoich wymagań i oczekiwań.

dzieci w strojach piłkarskich
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
O ile kolor butów znaczenia nie ma, to kolor koszulek i spodenek już tak. Są to następne elementy piłkarskiego stroju, widoczne chyba najbardziej w czasie gry, i właśnie koszulki określają, w której drużynie grają piłkarze. Z reguły spodenki i koszulki są jedną spójną całością w barwach danego klubu . Na koszulkach umieszczony być musi z tyłu dużej wielkości numer, często wzbogacony o nazwisko zawodnika. Ważne jest, aby te elementy stroju zrobione były z dobrych materiałów, które przepuszczają powietrze. Dobre stroje piłkarskie pozwolą na intensywny wysiłek przez półtorej godziny, nie powodują przy tym przylepiania się koszulki do pleców, co jest bardzo niekomfortowe dla graczy. Jest to możliwe dzięki użyciu odpowiednich tkanin, przepuszczających pot na zewnątrz, a równocześnie pozwalających skórze oddychać. Również na ten temat znajdziesz na tej stronie: .

Następną częścią piłkarskich strojów są getry. Wykonane są one z grubych tkanin i ich główną rolą jest chronienie nóg zawodnika. Piłka nożna jest sportem bardzo kontaktowym i kontuzje nóg często się w nim zdarzają, dlatego też grube getry wraz z zestawem ochraniaczy na podudziach to bardzo ważny element piłkarskich strojów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-21 11:48:21
Tagi: gra, koszulki, bezpieczeństwo, getry, kluby, piłkarz, elementy