Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Rower lub bieganie – jaką aktywność fizyczną wybrać?

O tym, iż uprawianie aktywności fizycznej jest konieczne, nie trzeba tłumaczyć prawdopodobnie nikomu. Siedzący styl życia jak i niedobór ruchu ma bardzo niekorzystny wpływ na stan naszego samopoczucia, dlatego warto możliwie najszybciej skończyć ze złymi nawykami i odnaleźć dla siebie dyscyplinę, która będzie nam gwarantowała jak najwięcej przyjemności.

Do szczególnie popularnych aktywności zalicza się niewątpliwie bieganie jak i jazdę na rowerze. Które rozwiązanie okaże się dla nas lepsze?
siodełko rowerowe
Napisał: Tom Woodward
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na to pytanie każdy winien sobie udzielić odpowiedzi sam. Powinniśmy wybrać taką dyscyplinę, która będzie zapewniała nam dużą przyjemność. W ten sposób dłużej będziemy trwać w postanowieniu i nie zaniechamy aktywności fizycznej już po kilku tygodniach bądź miesiącach. Bez uwagi jednak na to, jaką dyscyplinę będziemy uprawiali, winniśmy się odpowiednio do niej przygotować. Ważne jest przede wszystkim to, żeby zorientować się, jak zacząć biegać, ażeby uzyskiwać dobre wyniki i nie narazić się na zbędne kontuzje. Zobacz: Analogicznie jest z jeżdżeniem na rowerze – jeśli przesadnie ambitnie podejdziemy do tematu, możemy mieć pewność, iż nabawimy się zakwasów bądź urazów, jakie będą nam uprzykrzać życie przez jakiś czas. Winniśmy więc przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań pomyśleć o właściwym przygotowaniu i przestudiowaniu paru poradników dla laików. Działanie takie jest rzeczywiście potrzebne, lecz nierzadko o tym zapominamy. Bazując na wiedzy i doświadczeniu osób, które znają się na konkretnej aktywności, pozwoli nam przygotować trening tak, aby jego wyniki były możliwie najbardziej zadowalające.
bieganie
Napisał: Sascha Kohlmann
Na podstawie: http://www.flickr.comBędziemy w dodatku dobrze wiedzieli, jakiego rodzaju akcesoria nabyć, aby nasze wysiłki nie poszły na marne, a trening był o wiele bardziej przyjemny jak i efektywny. Istotne jest jednakże to, by kierować się jedynie radami prawdziwych profesjonalistów.

Jeżeli uważasz, że opisywany tutaj post jest cenny i poszukujesz czegoś podobnego, to kliknij jeszcze ten link, a przeczytasz więcej informacji karty zbliżeniowe!


Poza przygotowaniem teoretycznym, winniśmy pomyśleć o zakupie właściwego stroju i akcesoriów, dzięki którym uprawianie sportu będzie nam zapewniało jeszcze więcej przyjemności. W kontekście jazdy rowerem, warto zatroszczyć zwłaszcza o swe bezpieczeństwo – pomoże w tym w głównej mierze dobrej jakości kask rowerowy. Warto sprawdzić: Świetnym działaniem będzie też zainstalowanie na swoim smartfonie aplikacji przeznaczonej dla rowerzystów albo osób uprawiających jogging. Dzięki nim szybko się zorientujemy, jaki pokonaliśmy dystans, ile zajęło nam to czasu, jaką mieliśmy średnią prędkość i jak dużo kalorii zdołaliśmy spalić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-21 12:30:11
Tagi: ruch, akcesoria, dyscyplina