Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Kitesurfing - wciągająca dziedzina sportu dla osób rządnych wrażeń

Kitesurfing jest zapewne bardzo wciągającym sportem, który od jakiegoś czasu wywiera znaczne zainteresowanie pośród szerokiej rzeszy osób. Kitesurfing jest to sport wodny, jaki jest nieco podobny do surfingu i windsurfingu.

kitesurfing
Napisał: Susanne Nilsson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Różnica jest taka, że uprawiając kitesurfing w inny sposób prowadzi się deskę, zaś do kitesurfera jest przypięta pewna wersja latawca, która utrzymuje się od niego w istotnej odległości. Dzięki sile latawca deska kitesurfingowa może utrzymać się na wodzie, bowiem to właśnie latawiec jest źródłem napędowym w tym sporcie. Może on posiadać różną powierzchnię - od kilku do nawet ponad 20 metrów kwadratowych, aktualnie wyróżnia się też różnorodne rodzaje latawców, podobnie jak desek. Dowiedz się więcej tutaj: .
Wśród desek zdołamy wyróżnić takie, jak Twin-Tip czy też Directional, jakie przylegają do jednych z najczęściej stosowanych desek w tym sporcie. Jeśli chodzi o latawce wyróżniamy między innymi latawce komorowe, jakie mają podobną konstrukcję do paralotni; latawce Delta, jakie swoim obrysem przywodzą na myśl grecką literę delta; latawce Sigma albo również Hybryda. Naturalnie to wyłącznie parę z wielu przykładów.

Nie wolno ukryć, iż sport ten jest bardzo frapujący i daje niemało emocji. Jeżeli jesteś osobą, jaka lubi sporty wodne i uczucie adrenaliny to naturalnie kitesurfing okaże się dla Ciebie znakomitym wyborem. Teraz niezwykle modne są kursy oraz szkolenia z kitesurfingu (sprawdź ), tak więc wszelka osoba ma możliwość nauczenia się tej sfery sportowej. Kiedy już poznasz podstawy zdołasz zdecydować się na kitesurfing wyjazdy, które są tworzone przez rozmaite instytucje. Na takich wyjazdach zdołasz wespół z innymi osobami uprawiać ten intrygujący sport wodny. Wyjazdy takie odbywają się zarówno w Polsce jak i za granicą, kitesurfing jest sferą, jaką wolno uprawiać na wodach morskich i akwenach słodkowodnych. W Polsce częstokroć jest on praktykowany na wybrzeżach Bałtyku, natomiast wybornym miejscem do nauki i ulepszania owej sfery jest Mierzeja Helska. Zapraszamy do Jastarni - kitesurfing - półwysep helski.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-25 13:30:19
Tagi: sport, szkolenia, kursy, latawiec, kitesurfing