Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Rodzaj aktywności dla całej rodziny. W jaki sposób aktywnie spędzać wspólnie czas?

Nadchodzi cieplejsza pogoda. Aura za oknem będzie już z dnia na dzień bardziej sprzyjać temu, żeby być aktywnym jak i spędzać sporo czasu na dworze. Jak zaktywizować dzieci do tego, ażeby miały chęć troszkę więcej przebywać na świeżym powietrzu?

rower-obrazek
Napisał: Eli Christman
Na podstawie: http://www.flickr.com

Z pewnością rodzice są przykładem, z które czerpie takie dziecko. To, jakie sami mamy podejście do tej kwestii, mobilizuje dzieci lub wręcz odwrotnie, zniechęca. Dlatego dorośli powinni razem z dziećmi znaleźć różne ciekawe formy aktywności i wspólnie spędzać czas na łonie przyrody. Ostatnio dość popularne stały się hulajnogi. Warto wiedzieć, iż jest to również świetna aktywność dla dużych osób. W sportowych sklepach znajdziemy sprzęt, który wytrzyma bez problemu wagę dorosłego człowieka. Dla małych dzieciaków doskonała okaże się hulajnoga trójkołowa. Będzie na pewno prościej utrzymać na takim sprzęcie równowagę. Zawsze również rodzic może zdecydować się na inny sprzęt, jak chociażby rolki, na jakich może towarzyszyć swojemu dziecku. Starsze dzieciaki na pewno zachęci do sportu hulajnoga https://scootive.pl/ wyczynowa, która pozwala na swobodne wykonywanie różnego rodzaju trików. Można jej normalnie używać w skate parku, gdzie ćwiczyć można wyskoki, pokonywanie przeszkód albo też jeżdżenie po różnych rampach.

Taka hulajnoga hulajnoga jaką wybrać wyczynowa oprócz kasku, wymaga zastosowania różnych ochraniaczy. Zabezpieczą one naszą pociechę przed groźnymi otarciami oraz urazami, powstałymi podczas niebezpiecznych trików. Na dłonie przydać się mogą rękawice rowerowe, które ochronią ręce podczas upadku. W takim wypadku nauka będzie przebiegała w sposób bezpieczny oraz bezboleśnie.


Wspomniane wcześniej rolki to również rozrywka dla wszystkich członków rodziny. Zarówno dla młodszych jak i dla starszych. Jeżeli tylko posiadamy blisko miejsca zamieszkania gładką ścieżkę, wygodną dla małych kółek rolek, to można z powodzeniem wybrać się na przyjemną przejażdżkę. Mniejszym dzieciom z pewnością będzie łatwiej na początek poruszać się na wrotkach, które są stabilniejsze. Dlatego nawet malutkie dzieci są w stanie z powodzeniem próbować własnych sił w takim sporcie, ażeby później przerzucić się na rolki. Tak samo jak hulajnoga trójkołowa jest na początek łatwiejsza do nauczenia się jazdy, podobnie jest właśnie z wrotkami. Jak widzimy nawet całkiem małe pociechy można już bardo wcześnie przekonywać do aktywności. To z pewnością zaprocentuje na przyszłość, w dorosłym życiu.


Napisał: republikasportu.pl

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-14 12:28:26
Tagi: dziecko, rolki, aktywność