Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Dlaczego powinno się troszczyć się o swoje zdrowie poprzez uprawianie rozmaitych sportów.

Siedzenie przez cały czas, zarówno w pracy jak i później w domu powoduje, że coraz więcej osób ma problemy ze zbyt dużą wagą, brakiem kondycji czy nawet różnymi chorobami. A przecież wystarczy tylko regularnie się ruszać, aby utrzymać całe ciało w dobrej formie. Różnych pomysłów na fizyczną aktywność jest naprawdę sporo, więc każdy bez problemów powinien coś odpowiedniego dla siebie znaleźć. Dużą popularnością cieszy się na przykład pływanie, zwłaszcza że pływalnie budowane są nawet w niewielkich miasteczkach, a w większych miastach jest ich nawet kilkanaście. Pływanie ma tę ważną zaletę, że nie będzie wymagać jakiś wielkich nakładów finansowych. Bilet wstępu powinien kosztować nie więcej niż kilkanaście złotych, a poza tym będzie potrzebny czepek, kąpielówki lub strój, ręcznik oraz klapki. No i oczywiście trochę chęci na to, żeby wybrać się na basen, bo bez tego niestety nic się nie da zrobić. Pływanie doskonale modeluje figurę, wzmacnia mięśnie pleców, i jest bardzo zalecane wszystkim, którzy dużo siedzą w pracy i domu.
ważna strona www
Napisał: hitthatswitch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Innym bardzo popularnym rodzajem sportu, również nie wymagającym jakiś dużych pieniędzy są rolki fitness . Jeśli chodzi o nie niezbędna jest jedna rzecz, a mianowicie miejsce z dobrą nawierzchnią. O ile rowerem można bez problemów jeździć po różnego rodzaju ścieżkach w lesie, to w przypadku rolek najlepszy jest asfalt albo beton, po piasku trudno się będzie w nich jeździło. Jednak jeżeli w okolicy można będzie znaleźć odpowiednie miejsce, to warto kupić całe wyposażenie, bo jest to zajęcie dające wiele frajdy. Dobre rolki dla początkujących można już bez problemów kupić za 300 złotych, do tego konieczny jeszcze będzie komplet ochraniaczy. Szczególnie ważne są ochraniacze na nadgarstki, zwłaszcza jeśli się stawia pierwsze kroki, lecz pomyśleć również można o zabezpieczeniu łokci i kolan. Autor:


Bardzo dużą zaletą rolek jest ich mobilność, nie zajmują one dużo miejsca i można je wręcz nosić ze sobą w plecaku. Porządne rolki bez problemów powinny wytrzymać kilka sezonów jazdy, co najwyżej będzie trzeba zmienić w nich kółka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-08 16:06:35
Tagi: pływanie, czas, strój, koszt