Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Rowery są coraz bardziej popularne, zwłaszcza w miastach. Na jakiego rodzaju rowery zwracać uwagę?

Rowery na nowo są naprawdę popularne i to dobry znak, ponieważ jak najbardziej zyskujemy na tym wszyscy. Miasta są przyjemniejsze, a jednocześnie mniej zanieczyszczone. To z pewnością ma wpływ także na nasze zdrowie, ponieważ jazda na rowerze jest pomocna w zachowaniu dobrej kondycji.


Tą popularność można dostrzec przede wszystkim w dużych miastach, bo coraz większa ilość osób, nie tylko młodych, wybiera rower zamiast samochodu. Wybiera wtedy, kiedy istnieje tego typu możliwość i nie musimy od razu odpalać pojazdu, ażeby podjechać tam, gdzie bez problemu i jakiegoś większego zmęczenia można udać się rowerem. Coraz mocniej naszą przestrzeń miejską dominują rowery, powstają punkty w których jesteśmy w stanie wypożyczyć rower, gdzie są rowery miejskie męskie i damskie. To bardzo cieszy i nie jedynie to się dzieje, gdy jest ciepło, gdyż ludzie potrafią korzystać z rowerów przez cały rok.

Powiązane artykuły -


Bądź moralny dla kręgosłupa
Napisał: Tempur
Na podstawie: Tempur
Co ciekawe, razem z tą rowerową rewolucją pojawiają się najnowsze modele rowerów, które swoim wyglądem nawiązują do klasyki. Dobrym przykładem jest single speed - klik. To powrót do klasycznej idei roweru, jaki nie ma żadnych przerzutek. Jest to rower, który najlepiej sprawdza się w mieście, na niezbyt pofałdowanym terenie. W ostatnim czasie bardzo wzrosła popularność tego typu rowerów, a stało się to dzięki małej wadze oraz bezproblemowości poruszania się na nich w wielu miejscach.


Dość popularny jest również fixed gear (ostre koło), co oznacza rower bez wolnobiegu. W ostatnich latach są coraz częściej wybierane. Nie jest to jednak rower dla każdego, jest bardziej wymagający. Nie pozwala przestać pedałować, rowerzysta więc musi cały czas kręcić korbą. Zapoznanie się z tego rodzaju techniką jazdy wymaga kondycji orazumiejętności panowania nad jednośladem podczas bardzo szybkiej jazdy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-29 14:28:24
Tagi: bieg, jazda na rowerze, miasta, ludzie, problem