Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Rowery są coraz bardziej popularne, zwłaszcza w miastach. Na jakiego rodzaju rowery zwracać uwagę?

Rowery na nowo są naprawdę popularne i to dobry znak, ponieważ jak najbardziej zyskujemy na tym wszyscy. Miasta są przyjemniejsze, a jednocześnie mniej zanieczyszczone. To z pewnością ma wpływ także na nasze zdrowie, ponieważ jazda na rowerze jest pomocna w zachowaniu dobrej kondycji.
Tą popularność można dostrzec przede wszystkim w dużych miastach, bo coraz większa ilość osób, nie tylko młodych, wybiera rower zamiast samochodu. Wybiera wtedy, kiedy istnieje tego typu możliwość i nie musimy od razu odpalać pojazdu, ażeby podjechać tam, gdzie bez problemu i jakiegoś większego zmęczenia można udać się rowerem. Coraz mocniej naszą przestrzeń miejską dominują rowery, powstają punkty w których jesteśmy w stanie wypożyczyć rower, gdzie są rowery miejskie męskie i damskie. To bardzo cieszy i nie jedynie to się dzieje, gdy jest ciepło, gdyż ludzie potrafią korzystać z rowerów przez cały rok.

Powiązane artykuły -


Bądź moralny dla kręgosłupa
Napisał: Tempur
Na podstawie: Tempur
Co ciekawe, razem z tą rowerową rewolucją pojawiają się najnowsze modele rowerów, które swoim wyglądem nawiązują do klasyki. Dobrym przykładem jest single speed - klik. To powrót do klasycznej idei roweru, jaki nie ma żadnych przerzutek. Jest to rower, który najlepiej sprawdza się w mieście, na niezbyt pofałdowanym terenie. W ostatnim czasie bardzo wzrosła popularność tego typu rowerów, a stało się to dzięki małej wadze oraz bezproblemowości poruszania się na nich w wielu miejscach.


Dość popularny jest również fixed gear (ostre koło), co oznacza rower bez wolnobiegu. W ostatnich latach są coraz częściej wybierane.

Spojrzyj na opublikowany (http://www.btune.pl/) artykuł, a niewątpliwie niesamowicie Cię zaciekawi, gdyż znajdziesz w tamtym miejscu ważne informacje odnoszące się do tego zagadnienia.

Nie jest to jednak rower dla każdego, jest bardziej wymagający. Nie pozwala przestać pedałować, rowerzysta więc musi cały czas kręcić korbą. Zapoznanie się z tego rodzaju techniką jazdy wymaga kondycji orazumiejętności panowania nad jednośladem podczas bardzo szybkiej jazdy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-29 14:28:24
Tagi: miasta, ludzie, jazda na rowerze, bieg, problem