Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

W jakie rzeczy warto zaopatrzyć się kiedy udajemy się na zimowy wypad?

Zima to czas, który kojarzy nam się zwłaszcza z jazdą na nartach czy też snowboardzie, lepieniem bałwana i rzucaniem się śnieżkami. W tym okresie lubimy także udawać się we wspaniałe polskie góry żeby podziwiać ośnieżone granie Tatr czy też Karkonoszy.
Są jednakże osoby, jakie nie wyobrażają sobie okresu zimy bez prawdziwego biwaku.


na boisku
Napisał: rashida s. mar b.
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kiedy wybieramy się na wycieczkę zimową porą, musimy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który będzie różny w zależności od charakteru wyprawy. Żeby nie zamarznąć, podstawową rzeczą jest odpowiednia odzież. Dobrej jakości ciepła kurtka to absolutna podstawa Tak samo jak ciepła czapka i rękawiczki zimowe, które powinny zagwarantować nam odpowiedni komfort nawet na największym mrozie. To właśnie dłonie potrafią zmarznąć najszybciej oraz spowodować niezwykle duży dyskomfort a w konsekwencji nawet odmrożenia. Należy także zatroszczyć się o ciepłe obuwie, jakie będą też odporne na wilgoć. Świetnym pomysłem jest zawsze bielizna termoaktywna, jaka da nam dodatkową ochronę przed wyziębieniem naszego ciała.


Jeśli chodzi o wymieniony na wstępie biwak, to nie licząc odpowiedniej odzieży, namiotu i śpiwora, warto postarać się także o małe, ale wyjątkowo przydatne akcesoria nóż bear grylls. I tutaj\tu przyda się przykładowo nóż Bear Grylls, jaki sprawdzi się, kiedy będziemy musieli przygotować drewno na ognisko, żeby ogrzać się w zimną noc pod gołym niebem.
W przygotowaniu obiadu pomogą nam turystyczne garnki a także mała, kompaktowa kuchenka na gaz, dzięki której ugotujemy coś dobrego do jedzenia. Dobrze jest zaopatrzyć się także w apteczkę a także folię NRC, tak na wszelki wypadek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-21 13:41:16
Tagi: buty, sprzęt, snowboard