Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Jak pływać

Pływanie może być traktowane jako sport lub zabawa, a zatem forma spędzania wolnych chwil. Pozwala na spalanie znacznej ilości kalorii, jak również wzmacnianie partii mięśniowych w całym organizmie.

Obecnie coraz więcej osób woli ten rodzaj aktywności, na przykład w celu zrelaksowania się po całym dniu pracy na siedząco. Pływanie jest także często preferowaną aktywnością na wakacjach, zwłaszcza jeżeli spędza się je na wybrzeżu czy w okolicy jezior. Nauka pływania nie jest szczególnie kłopotliwa, pod warunkiem że określona osoba nie czuje silnego lęku przed głęboką wodą. Generalnie najlepiej, gdy nauka odbywa się w pierwszych latach życia, w kolejnych latach ta umiejętność nie zostanie zapomniana. Zarówno do nauki, jak i do korzystania z pływalni konieczne są charakterystyczne akcesoria, dzięki którym pływanie jest prostsze i daje więcej zabawy- odwiedź stronę.


pływanie
Napisał: isox4
Na podstawie: http://www.flickr.com
Akcesoria ochronne
Baseny zaliczają się do niezwykle specyficznych miejsc. Woda w basenach zawiera chlor, przez co niekiedy wywołuje alergie. Pomocnym dodatkiem bywa okulary pływackie, w szczególności dla osób mających wrażliwe oczy. Ponadto okulary takie czynią nurkowanie łatwiejszym. Obecnie można nabyć na przykład okulary takie wyposażone w szkła korekcyjne, dzięki którym mogą z nich korzystać też ludzie z wadami wzroku. Typowym elementem widywanym na pływalniach jest także czepek pływacki. Jest on zrobiony z cienkiej gumy w rozmaitych barwach. Zapobiega wpływaniu wody do uszu oraz moczeniu włosów, co jest bardzo wygodne. Na niektórych pływalniach obowiązuje obowiązek zakładania czepka w celu zapobiegania zanieczyszczenia wody przez włosy- idź tutaj.Do nauki pływania
pływalnia
Napisał: Chris Grazioli
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nauka pływania Zazwyczaj ma miejsce z wykorzystaniem rozmaitych przedmiotów. Oczywiście w każdym przypadku musi odbywać się pod kontrolą doświadczonego ratownika. Tego rodzaju akcesoria pomagają utrzymać się na wodzie, a wykorzystywane są w większości przez najmłodszych. Są to przykładowo tak zwane makarony, czyli długie tyczki z pianki pływającej na wodzie. Dla najmniejszych dzieci przydatne są niekiedy także elementy dmuchane w formie kół czy zabawek w kształcie zwierzątek, a także tak zwanych motylków umieszczanych na ramionach. Oferowane są również specjalne wodoszczelne pieluszki dla najmłodszych dzieci.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 16:09:38
Tagi: woda, sport, nurkowanie, akcesoria, pływanie, pływania