Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Jak skutecznie dać radę z depresją i być radosnym?

Marzenie szczęścia jest fundamentalną wartością, którą pragnie zyskać każdy człowiek. Któż nie pragnie szczęścia i spełnienia? Każdy przecież ją pragnie, bowiem radość pomaga pokonywać trudny, które stawia życie. Mimo tego, że tak wiele osób pragnie osiągnąć radość, to jednakże niewielu je realizuje. Dlaczego tak się dzieje?
Jakiś czas temu psychologowie zrobili badania, aby stwierdzić co jest przyczyną radości.

przejażdzka rowerowa
Napisał: Israel_photo_gallery
Na podstawie: http://www.flickr.com
W efekcie wyodrębnili 10 czynników, które czynią ludzi radosnymi. Określili je zbiorem dziesięciu przykazań. Otóż naczelnym jego stwierdzeniem był nakaz: ruszaj się! Sport i rekreacja są istotnym elementem, który u wielu ludzi generuje stan radości. Wobec tego warto indywidualnie lub w w większej grupie trenować sport - tak jak tu - w sam raz na siatkówkę. Czymś złym jest szukanie wymówek. Należy działać. Sport nie stawia barier nie do pokonania. Wystarczy obuwie sportowe, dres i można biegać lub jeździć na rowerze. Koszta są więc niewielkie, a radość ogromna (przykładowo: przyczepki rowerowe).

Oczywiście najskuteczniej uprawiać sport w grupie, bo wtedy przychodzi to łatwiej. Ostatnimi czasy zbudowano w Polsce bez liku obiektów sportowych, które umożliwiają trenowanie sportu każdemu. Zaleca się więc wykorzystać szansę bezpłatnego uprawiania sportu. Na tak zwanych „Orlikach” można nie tylko pograć w piłkę nożną, ale także w koszykówkę czy obecnie modną, za sprawą polskich siatkarzy, siatkówkę. W niektórych miastach dzięki "Orlikom" został niebywale mocno spopularyzowany tenis. Aczkolwiek koszt zakupu rakiet nie jest najmniejszy, albowiem wynosi od około 200 zł, to mimo to można przecież nabyć je używane. Korzystając z „Orlików” można owe rakiety pożyczyć za darmo, co czyni ten sport możliwym do uprawiania dla każdej osoby.

Natomiast w czasie późnej jesieni i zimy dobrą alternatywą są aquaparki czy baseny. Ogólnie pływactwo jest dość mocno polecane przez lekarzy, bo jest sportem, który poprawia sprawność organizmu nie eksploatując go. W akwaparkach są się nie tylko baseny, gdzie można pływać. Są tam także sauny. Toteż można poprawić sobie samopoczucie i zadbać o sprawność fizyczną. Dużym plusem akwaparku są zjeżdżalnie i inne atrakcje, które czynią je atrakcyjnym także dla dzieci.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-09 09:07:15
Tagi: baseny, obuwie sportowe, ćwiczenia