Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Porządnie dobrane obuwie

Bieganie jest jednym ze sportów niezwykle ochoczo kultywowanym przez znaczną część ludności. Biegają ludzie zarówno starsze osoby jak i młodzi, bo nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby włożyć strój, obuwie i wyruszyć po zdrowie.


Najważniejszą częścią ubioru do tego sportu są dobrze przystosowane buty.
To, które buty wybierzemy na początku historii ze sportem, będzie w sporym stopniu oddziaływało na nasze samopoczucie w trakcie treningu. Dobrze dobrane asics buty gwarantują wygodę podczas treningu i minimalizują ryzyko kontuzji. W takiego rodzaju obuwiu nadzwyczaj ważna jest amortyzacja. Głównie tam, gdzie powierzchnia jest twarda i potrzebujemy właściwej przeciwwagi dla sylwetki podczas stawiania kroków na solidnym podłożu. Bardzo istotne jest, byśmy przy kupnie butów do biegania zwrócili także uwagę na ciężar własnego ciała. Im większa waga, tym amortyzacja winna być mocniejsza, żeby wesprzeć własne stawy i kręgosłup.


stadiony
Na podstawie: EURO Poznań 2012


Buty należy kupować po południu, gdy nogi są zmęczone i nabrzmiałe. W czasie biegu również będą one obrzmiewać i but nie powinien ich wówczas cisnąć. koniecznie przymierzajmy oba buty. U wielu ludzi stopy odróżniają się wymiarem, w związku z tym należy wybierać te, które pasują na tę większą stopę. Buty biegowe powinniśmy kupić troszkę większe, żeby duży palec u stopy miał swobodę ruchu.


Odpowiednie buty do biegania muszą być wyprodukowane z odpowiedniego materiału.
Te najlepsze są tak cienkie i doskonale przystosowane, że prawie nie czuć ich na stopach. Cholewka zrobiona z siateczkowych, zaawansowanych technologicznie tworzyw dostarcza stopie przepływ powietrza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:34:34
Tagi: konie, strój, stawy, kręgosłup