Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Ćwiczenia na trampolinie, innymi słowy jumping fitness

Ćwiczenia odchudzające na trampolinie, a więc jumping fitness, jest to forma ćwiczeń fizycznych zestawiająca w sobie dużą dawkę wysiłku oraz zabawy.


Skakanie na trampolinie może dać twemu ciału więcej dobrodziejstw niż myślisz.


kadr - rower
Napisał: Elliott Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com


Sprawdź, na czym polega fitness jumping oraz jakiego rodzaju ma zalety. Jumping fitness to specjalnie opracowany treningowy system, jaki pomaga kształtować i wzmacniać sylwetkę przy równoległym czerpaniu uciechy z podskakiwania. Do treningu jest wykorzystywana jednoosobowa trampolina o małych wymiarach, na której wykonuje się ćwiczenia zaczerpnięte z rozmaitych sportowych dyscyplin. Z reguły jest to połączenie szybkich i wolnych podskoków, ćwiczeń znanych z aerobiku oraz energicznych „biegów” w miejscu.


Dzięki różnorodnej technice fitness jumping umożliwia całościowy trening całego ciała, zwiększając tak ogólną sprawność, jak i poprawiając kondycję. Dowiedziono, że skakanie na trampolinie jest dziesięć razy bardziej efektywne niż bieganie. Jak to możliwe? Dzięki nieprzerwanym zmianom grawitacji więcej muskułów jest równolegle zaangażowanych w ruch, przez co powiększa się skuteczność ćwiczeń. Co więcej, w czasie sześćdziesięcio minutowego treningu fitness jumping można spalić aż 800 kcal! Jeśli zatem poszukujesz sposobu na skuteczną utratę kilogramów, ten typ ćwiczeń będzie dla ciebie idealny.
Nie tylko na siłowni lecz także w domu opłaca się spróbować samodzielnego treningu na trampolinie. Do tego celu może posłużyć ci zwykła trampolina dla dzieci, choć przy regularnych ćwiczeniach istnieje ryzyko, że błyskawicznie się zużytkuje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:26:05
Tagi: ćwiczenia, bieganie, trening