Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Czym jest hipoterapia, od jakiego czasu jest ona stosowana i w którego rodzaju dolegliwościach pomaga?

Ludzkie życie mogłoby być ponadto bardziej piękne, żeby nie wszelakie przypadłości, których niestety doświadczamy. Powody ich występowania są bardzo wszelakie. Od mankamentów genetycznych, poprzez choroby nabyte, na wszelakiego wariantu wypadkach kończąc.


hipoterapia
Napisał: BMW


Szczęśliwie z innej strony możemy skorzystać ze znacznej liczby kuracji, które mogą pomóc nam w pozbyciu się co poniektórych przypadłości.


Kuracje te są bardzo wszechstronne. Stosują masaże, rehabilitacje, światło, H2O a również zwierzęta. Dla przykładu: czy pojmujesz, że hipoterapia, zatem użycie w zamierzeniach leczniczych tak wspaniałego zwierzaka jak koń, stosowano już w 5 wieku p.n.e? To niesamowite, nieprawdaż? Wtedy to Hipokrates z Kos napisał traktat, w jakim wychwalał jazdę na koniu (określaną aktualnie jako hipoterapia) jako bardzo cenną gimnastykę ciała i ducha, jaka pobudza funkcje organizmu i łagodzi dolegliwości. W czasach trochę w większym stopniu nam bliskich hipoterapia służyła np. w XIX i XX w. na wyspach angielskich. Wszakże nie należy szukać aż tak bardzo w czasie oraz przestrzeni.

Sprawdź bez obaw ten udostępniony tu (https://www.equiversum.pl/pl/p/Zadi-Siodlo-Classic/647) wpis. Opisuje on zbliżoną tematykę, zatem z pewnością także będzie według Ciebie interesujący.

W latach '80tych XX w. w naszym kraju została stworzona w Krakowie pod kierownictwem prof. Grohmala polska organizacja hipoterapeutyczna. Tak, hipoterapia posiada niezwykle bogatą historię także w naszym kraju.


A w jaki sposób to wygląda obecnie? Więc zupełnie dobrze. Hipoterapia jest prowadzona na przykład przy wielu stadninach koni, które angażują wykwalifikowanych specjalistów.

Jeśli szukasz dodatkowych informacji na opisywany w tym serwisie problem, to z pewnością odnajdziesz więcej pod linkiem (http://www.matchpoint.com.pl/oferta/tenis-stolowy/)!

Tego typu hipoterapia jest na ogół zwrócona dla dzieci i osób, jakich dotknęła jakiegoś wariantu dolegliwość neurologiczna, np. stwardnienie rozsiane albo dyskopatia.
Należałoby tutaj dodać, że już w 1952 r. pochodząca z Danii sportsmenka Liz Hartel nie przerwała treningów na koniu i dzięki takiemu postępowaniu mogła wręcz nie tylko wystąpić na olimpiadzie w Helsinkach, ale nawet osiągnęła tam wtedy medal. Tak, hipoterapia jest bardzo niezawodna, przeto warto się nią zainteresować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:46:54
Tagi: choroby, zima, funkcje, rok