Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Jak wyselekcjonować dobry obóz dla potomka?

Mały chłopiec, który panicznie lęka się wody na obozie żeglarskim, sześciolatek w szkole przetrwania. Rodzice przesyłają swoje pociechy na coraz bardziej ekstrawaganckie kolonie. Jak wyselekcjonować te w największym stopniu stosowne dla mojego dziecka?
butelka na ławce w mrocznej scenerii
Na podstawie: flickr.com


Rynkowa oferta wyjazdów dziecięcych jest obezwładniająca. Im mniejsze dziecko tym wybór odpoczynku powinien być staranniejszy. Pierwsze kryterium do zrealizowania to chęci dziecka.

Wciągający artykuł? Jeżeli takie jest Twoje zdanie, to zobacz również na podobne serwisy (https://www.skalnik.pl/sprzet-turystyczny/namioty/namioty-akcesoria-do-namiotow) mające zbliżone zagadnienia - one bez reszty Cię pochłoną.

Nie powinno się posyłać na obozy konne dziecka, który wyraźnie jak też długo protestuje jak też przeżywa niepokoje z nim powiązane. Niektóre maluchy nadają się na pierwszy obóz już w wieku sześciu lat, natomiast inne jako 10-latki. Zależy to od charakteru dziecka, indywidualności, stopnia samodzielności oraz doświadczenia życiowego. Pamiętajmy jednak, że nie starczy zadać maluchowi pytanie „czy chcesz pojechać na obóz?” bo jeśli to jest pierwszy raz to najpewniej usłyszymy „nie!”. Powodem pierwszej odmowy wcale nie musi być faktyczna niechęć jak też niedojrzałość malucha, ale zwyczajny brak wiedzy na temat co się robi na takowym obozie.


narciarze
Napisał: włodi
Na podstawie: http://www.flickr.com


Najpierw zatem trzeba dziecko ostrożnie oswajać z tematem samodzielnego wyjazdu, opowiadać na czym polega życie kolonisty, uwydatniać pozytywne strony wyjazdu, mówić jak najwięcej konkretów przykładowo rano najpierw jest pobudka a także krótka gimnastyka, zaś potem pójdziecie na śniadanie, wychowawca zawsze będzie służył pomocą, nikt nie zmusza maluchów do jedzenia itd. Ważna sprawa to wybór tematu kolonii. Obozy, które my rodziciele pamiętamy z naszego dziecięctwa już dawno odeszły w niepamięć.
W dzisiejszych czasach każdy zorganizowany wyjazd dziecięcy posiada określony temat. Do doboru mamy obozy sportowe tj. obozy konne, kolonie artystyczne (muzyka, rysowanie komiksów etc.), językowe, przygodowe itd..

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:15:04
Tagi: dziecko, czas, życie