Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

O czym należy pamiętać, jeżeli się planuje pływać motorówką albo żaglówką.

pływanie łodzią czy żaglówką jest doskonałym sposobem na aktywny wypoczynek. Szczególnie że w naszym kraju możliwości w tym względzie są naprawdę ogromne. Parę tysięcy małych i dużych akwenów sprawiają, że nawet biorąc pod uwagę ilość jednostek pływających na wodzie wcale nie jest ciasno.
polska ma również dostęp do morza, i to na długości kilkuset kilometrów. To z kolei zachęca wszystkich wielbicieli większych wyzwań do spróbowania swoich sił także na tym akwenie. Bardzo często spotykane są także wyjazdy w południowe rejony Europy, przykładowo do Grecji albo Chorwacji. Można tam pożyczyć jacht czy łódź motorową i na kilkanaście dni wyruszyć w morze. Rzecz jasna pod warunkiem, że się będzie miało wymagane patenty, które do sterowania pływającymi jednostkami są również potrzebne.


Alternatywą dla kosza może być torba piknikowa
Napisał: MSM Mońki
Na podstawie: MSM Mońki


praca - malowidło
Napisał: Richard Grandmorin
Na podstawie: http://www.flickr.com


Regulacje prawne w poszczególnych krajach mogą się od siebie różnić, w szczególności jeśli chodzi o wyposażenie łodzi motorowej albo żaglowej, dlatego też trzeba się z nimi dobrze zapoznać przez wyjazdem. Na przykład w Chorwacji przed pływaniem łodzią niezbędne jest zakupienie odpowiedniego zezwolenia, jego nieposiadanie może spowodować sporą karę pieniężną. Na szczęście polskie patenty honoruje się na całym świecie, więc mając zrobiony kurs radiooperatora albo sternika da się na nich pływać bez ograniczeń.
Powinno się pamiętać o ich zrobieniu w odpowiednim terminie, jeżeli planować się będzie w czasie urlopu jakąś przygodę na wodzie. Zapewne bez patentu dałoby się pływać, lecz w przypadku ewentualnej kontroli można się narazić na sporo nieprzyjemności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:51:09
Tagi: polska, kurs, pływanie, plan