Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Obóz jeździecki jako szansa do dobrej zabawy i wspaniałych wspomnień z wyjazdów

Organizatorzy prześcigają się w pomysłach gwarantując dzieciom różnorodne obozy sportowe. Wakacyjny wyjazd musi jednak łączyć się z zainteresowaniami, a przede wszystkim tworzyć szansę do dobrej zabawy i doskonałych wspomnień z wyjazdu.


Niewiele jest dziedzin zezwalających jednocześnie czerpać przyjemność z kultywowania sportu i kontaktowania się ze wspaniałym zwierzęciem i piękną naturą.
Jazda konna posiada dużo atutów, a główną z nich jest możliwość przebywania z pięknymi i szlachetnymi zwierzakami. Ich zbawienny wpływ na człowieka jest bezdyskusyjnym faktem. Obozy jeździeckie posiadają tę wyższość, że maluch przebywa w towarzystwie dzieci, które mają wspólne zainteresowania. Na takim obozie większą część czasu dzieci spędzają przy koniach. Młodzi jeźdźcy uczą się siodłania, czyszczenia, karmienia, oraz słuchają wykładów o konstrukcji i ruchu konia, karmieniu, chorobach, dziedzinach jeździeckich, czy sprzęcie. Instruktorzy pierwszego dnia rozpoznają umiejętności swoich podopiecznych, po czym dopasowują stosownego konika. Dzieci nawiązują koleżeństwa, przyjaźnie, jakie okazują się częstokroć być bardzo trwałymi. Niewątpliwą atrakcją każdego obozu konnego są wyjazdy w teren. Głównym zamysłem takiego obozu jest nie tylko przygoda, lecz prawdziwe szkolenia w celu wzrostu zdolności jeździeckich.


masa
Napisał: Ola PowerSport.pl


obozy jeździeckie
Na podstawie: http://pixabay.com


Jeździectwo ma tą przewagę, że dzięki kontaktom ze zwierzakiem, jazda konna to coś więcej niż przeciętny sport.
Wpływa ona bardzo dobrze nie tylko na nasze ciało, ale także na ducha. Należałoby również wspomnieć o jej terapeutycznych cechach, co z pewnością oddziałuje na powodzenie owej dyscypliny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:15:04
Tagi: SPA, żel, cel, człowiek