Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Jak skutecznie zadbać o swoje zdrowie? Zdecydowanie powinieneś zacząć uprawiać dowolny sport!

W dzisiejszych czasach dobre samopoczucie i dobra kondycja fizyczna są zdecydowanie wielce ważne - właściwie każdy o tym znakomicie wie, jednakże kiedy przychodzi co do czego i należy podnieść się z łóżka, nie każdy jest już tak bardzo zmotywowany. Jeżeli Ty również należysz do tego rodzaju ludzi doskonale znających wszystkie podstawy teoretyczne, ale nie do końca umiejących zastosować je w praktyce, mamy dla Ciebie wielkie wyzwanie - niech czerwiec będzie miesiącem kiedy w końcu wcielisz swoje plany w życie i zaczniesz uprawiać dowolny sport!


Od czego zacząć? Sport (super Multisport: odwiedź stronę) oczywiście nie powinien być dla Ciebie wyczerpujący, ale na początku sprawiać Ci przyjemność - dlatego zastanów się porządnie, co lubisz robić i jaki typ aktywności fizycznej będzie dla Ciebie najlepszy. Obecnie bardzo popularne jest bieganie - może Ty także spróbujesz tego sportu? W jego wypadku nie ma mowy właściwie o żadnych wymówkach - aby zacząć biegać nie potrzebujesz praktycznie niczego poza parą wygodnych adidasów. Resztą sprzętu i wszelkiego rodzaju gadżetów będziesz się martwić gdy już połkniesz bakcyla - a możemy właściwie zapewnić Cię, że wcześniej czy później tak właśnie się stanie.


triathlon warszawa
Napisał: Philips
Na podstawie: Philips
Jeśli natomiast biegasz już od jakiegoś czasu, może to właściwy czas aby zastanowić się nad jakimś urozmaiceniem treningów? Jedną z wyjątkowo popularnych teraz dyscyplin jest triathlon, nazywany inaczej trójbojem. Możesz go uprawiać właściwie wszędzie - co roku organizuje triathlon Warszawa, Trójmiasto czy Łódź, a także sporo innych większych i małych miast. Triathlon jest połączeniem trzech różnych dyscyplin sportu - pływania, biegania i jazdy na rowerze. Są to na tyle powszechne sporty, że lubi je właściwie każdy - jedynym haczykiem jest oczywiście odpowiednia kondycja, która pozwala na wytrzymanie wielu kilometrów. Na początku możesz jednak z powodzeniem udać się na mini-triathlon lub triathlon sprinterski. Najdłuższa odmiana triathlonu - ultraman - obejmuje 10 kilometrów pływania, 421 kilometrów jazdy rowerem oraz 84 kilometry biegu i jest rozgrywana bardzo rzadko. Jeśli jednak interesuje Cię triathlon w nieco mniejszym wymiarze - a na pewno na początek - możesz udać się na triathlon Warszawa czy Łódź. To w nich co roku bierze udział największa liczba osób.


Mamy nadzieję, że choć trochę zachęciliśmy Cię do zwiększenia wysiłku fizycznego - to naprawdę nic strasznego, a bez wątpienia potrafi przynieść mnóstwo korzyści. Zachęcamy Cię serdecznie do wyciągnięcia zużytych butów z szafy i przebiegnięcia lekkim tempem swojego pierwszego kilometra!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:34:06
Tagi: sport, konie, czas, życie, sporty