Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Jak skutecznie zadbać o swoje zdrowie? Zdecydowanie powinieneś zacząć uprawiać dowolny sport!

W dzisiejszych czasach dobre samopoczucie i dobra kondycja fizyczna są zdecydowanie wielce ważne - właściwie każdy o tym znakomicie wie, jednakże kiedy przychodzi co do czego i należy podnieść się z łóżka, nie każdy jest już tak bardzo zmotywowany. Jeżeli Ty również należysz do tego rodzaju ludzi doskonale znających wszystkie podstawy teoretyczne, ale nie do końca umiejących zastosować je w praktyce, mamy dla Ciebie wielkie wyzwanie - niech czerwiec będzie miesiącem kiedy w końcu wcielisz swoje plany w życie i zaczniesz uprawiać dowolny sport!
Od czego zacząć? Sport oczywiście nie powinien być dla Ciebie wyczerpujący, ale na początku sprawiać Ci przyjemność - dlatego zastanów się porządnie, co lubisz robić i jaki typ aktywności fizycznej będzie dla Ciebie najlepszy. Obecnie bardzo popularne jest bieganie - może Ty także spróbujesz tego sportu? W jego wypadku nie ma mowy właściwie o żadnych wymówkach - aby zacząć biegać nie potrzebujesz praktycznie niczego poza parą wygodnych adidasów. Resztą sprzętu i wszelkiego rodzaju gadżetów będziesz się martwić gdy już połkniesz bakcyla - a możemy właściwie zapewnić Cię, że wcześniej czy później tak właśnie się stanie.
triathlon warszawa
Napisał: Philips
Na podstawie: Philips
Jeśli natomiast biegasz już od jakiegoś czasu, może to właściwy czas aby zastanowić się nad jakimś urozmaiceniem treningów? Jedną z wyjątkowo popularnych teraz dyscyplin jest triathlon, nazywany inaczej trójbojem. Możesz go uprawiać właściwie wszędzie - co roku organizuje triathlon Warszawa, Trójmiasto czy Łódź, a także sporo innych większych i małych miast. Triathlon jest połączeniem trzech różnych dyscyplin sportu - pływania, biegania i jazdy na rowerze. Są to na tyle powszechne sporty, że lubi je właściwie każdy - jedynym haczykiem jest oczywiście odpowiednia kondycja, która pozwala na wytrzymanie wielu kilometrów.

Niniejszy tekst wydaje się bardzo zajmujący? Jeśli tak, to zobacz również inne polecane treści, ponieważ wydają się być tak samo ciekawe i wciągną Cię całkiem.

Na początku możesz jednak z powodzeniem udać się na mini-triathlon lub triathlon sprinterski. Najdłuższa odmiana triathlonu - ultraman - obejmuje 10 kilometrów pływania, 421 kilometrów jazdy rowerem oraz 84 kilometry biegu i jest rozgrywana bardzo rzadko. Jeśli jednak interesuje Cię triathlon w nieco mniejszym wymiarze - a na pewno na początek - możesz udać się na triathlon Warszawa czy Łódź. To w nich co roku bierze udział największa liczba osób.
Mamy nadzieję, że choć trochę zachęciliśmy Cię do zwiększenia wysiłku fizycznego - to naprawdę nic strasznego, a bez wątpienia potrafi przynieść mnóstwo korzyści. Zachęcamy Cię serdecznie do wyciągnięcia zużytych butów z szafy i przebiegnięcia lekkim tempem swojego pierwszego kilometra!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:34:06
Tagi: sport, czas, konie, życie, sporty