Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Praktyka czyni mistrza - nauka jeździectwa w ośrodku jeżdzieckim

Jeździectwo rekreacyjne łączy ze sobą ruch, obcowanie z naturą i obcowanie ze zwierzętami. Jeździectwo to niezwykła rekreacja, potrzebuje bowiem łączności ze szczególnym kompanem. Wiele osób u koni dostrzega różnice w budowie, w umaszczeniu, w długości grzywy oraz w innych tego typu wyróżnikach tych zwierząt. Notabene, część jeźdźców, pomimo częstego przebywania z nimi, potrafi kategoryzować je tylko jako łagodne lub gryzące czy narowiste. A rzeczywistość jest bardziej skomplikowana. Koń to żywe i rozumne zwierze, które odczuwa i myśli. Podobnie jak człowiek ma najróżniejszy charakter i przeróżną naturę.


Koń
Napisał: Jack_IOM
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlatego, aby kłusować konno, istotne jest skierowanie uwagi nie tylko na siebie ale także stworzenie właściwej jedności i odpowiedniego porozumienia ze zwierzęciem. Aby poprawnie kłusować konno, należy wykonywać to w jedności z koniem. Ale żeby to zrobić należy go pojąć, bo tylko wtedy takie zgranie jest się w stanie uzyskać. Jeździectwo ma długie tradycje. Niegdyś, zajęte było jedynie dla wyższych sfer.

Dzisiaj sportowe obozy jeździeckie wracają do łask i są coraz bardziej lubiane. Jeździectwo (znajdź więcej) staje się formą spędzania wolnego czasu i bezsprzecznie, jest fantastycznym pomysłem na aktywne wykorzystanie wakacji. Niektórym ludziom zdaje się, że jazda konno to nic trudnego, wystarczy przyswoić metodykę jazdy i
jeździectwo
Na podstawie: morguefile.com
podobnie jak rowerem, czerpać satysfakcję z jazdy na koniu.


Wszakże koń to nie rower. Po pierwsze trzeba nauczyć się teorii na temat dosiadu jeźdźca, zatrzymania konia i dostosowania strzemion. Sama teoria jednak to za mało. Koniecznie należy postawić pierwsze kroki w stajni i wykonać należycie ćwiczenia praktyczne. Po zaliczeniu pierwszych lekcji z teorii, czas na kolejną naukę - jak ruszyć konia, co zrobić by koń - www - stanął, co zrobić by koń skręcił w lewo lub w prawo. Obcowania, dobrych relacji z koniem i zapoznania się z zasadami jazdy na koniu, nauczymy się w dobrym klubie jeździeckim. Warto jednak pamiętać, że nie ma doskonałych klubów jeździeckich , zależy czego kto oczekuje od ośrodka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 17:14:45
Tagi: koń, jeździectwo, zwierzęta