Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

W jaki sposób szybko skontrolować stan swoich stawów bądź mięśni?

Choć medycyna może pochwalić się nieustannym postępem i niemal w każdym roku można zaobserwować nowe rodzaje walki z rozmaitego gatunku chorobami, niemało osób boryka się z kłopotami powiązanymi z bólem stawów.
System kostny i mięśniowy człowieka jest narażany na gigantyczne obciążenia – należy wiedzieć, że nawet kiedy nie uprawiamy zawodowo żadnego sportu, na nasze stawy również działają znaczne siły: ciekawym przykładem może być codzienna czynność wchodzenia na schody, podczas której na staw kolana działa obciążenie ponad 200 kg.

Osobami, które tradycyjnie narażone są na urazy stawów i mięśni są sportowcy - także amatorzy. Jednak kłopoty ze stawami są bardzo powszechne wśród wielu grup, nawet wśród takich, które nie uprawiają żadnego sportu. Gdy zauważamy dyskomfort związany z omawianymi fragmentami ciała, dobrze jest zweryfikować stan mięśni i połączeń kostnych za pomocą łatwych i niekosztownych badań, które wykonywane są bez niepotrzebnego oczekiwania, takich jak np. emg (na czym polega EMG).
badanie
Dzięki temu badaniu można szybko sprawdzić stan układu nerwowego lub mięśni i choć samo badanie nie powinno być bolesne, zdarzać się może, że możemy odczuwać lekkie bóle nawet do 3 dni po zabiegu. Kolejnym ważnym badaniem, które trafnie przedstawi diagnozę, jest choćby usg kolana. Dzięki niemu można przekonać się o stanie podstawowych składników kolana (jak choćby wiązadła), jest ono przy tym absolutnie bezbolesne. Do badania usg nie należy się specjalnie przygotowywać i nie ma do niego konkretnych przeciwwskazań (jak w wypadku omówionego już emg, gdzie nie może być ono realizowane u pacjentów mających np. stalowe elementy w ciele). Warto mieć świadomość, że bardzo dużą rolę pełni badający lekarz, ponieważ to właśnie on może na ”żywo” postawić diagnozę i skierować uwagę na niepokojące zwyrodnienia – zanim zdecydujemy się na usg, lepiej przeznaczyć odrobinę czasu na odnalezienie wykwalifikowanego specjalisty, polecam .

Ignorowanie nawet niewielkich przypadłości powiązanych z bólami mięśni czy stawów może narazić nas na ciężkie konsekwencje, które w przyszłości zwykle wymagają interwencji operacyjnej. Nawet jeśli nie przepadamy za sportem, powinniśmy w razie wątpliwości udać się do fachowca – przytoczone badania nie są kosztowne, np.

Dzisiaj rzeczywiście ciężko odnaleźć jest cenne dane, zatem powołaj się na praktyczne źródła (http://www.matchpoint.com.pl/oferta/fitness/), które przyciągną Twoje zainteresowanie.

usg stawu to koszt trochę ponad 100 zł.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 09:53:03
Tagi: urazy, kontuzje