Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Dlaczego opłaca się wybrać się w okolice Beskidu Śląskiego? Jakiego typu możemy tam spotkać, jakie miasta odwiedzić?

Beskid Śląski to nietuzinkowe pasmo górskie. Świetne zlokalizowane i zapierająca dech w piersiach okolica to jego najistotniejsze walory. Szlaki do pieszych wędrówek i rowerowe to wielki atut, podobnie jak szeroka oferta uprawiania w tym miejscu sportów zimowych.


góry
Napisał: Els
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nic dziwnego, że na terenie Beskidu Śląskiego utworzono znaczące miejscowości turystyczne, na obszarze których każdy z nas może spędzić doskonałe, pełne przygód wczasy. W gronie tych domów wypoczynkowych, które cieszą się wielkim wzięciem w ciągu całego roku, możemy wymienić na przykład Wisła noclegi . Czekające na jej terenie atrakcje turystyczne mają niesamowitą moc przyciągania. W jaki sposób możemy spędzić tu wakacje? Z jakich atrakcji warto skorzystać w czasie pobytu na terenie tej miejscowości? Najpierw sprawdź bazę noclegową - rezerwacja noclegu w Wiśle.

Wisła to urocza zabudowa, w której istotne miejsce zajmują ładne wille. Mogą przypominać one o tym, jak ważną rolę grała turystyka w historii tego miasta. Zameczek Prezydencki, zabytkowa karczma przekształcona w Muzeum Beskidzkie oraz tereny przeznaczone do spacerów nad brzegami rzeki Wisły – oto najistotniejsze atrakcje tego wartego zobaczenia kurortu. Piękny park z amfiteatrem to następna atrakcja, dzięki której Wisła jest kuszącym miejscem do zatrzymania się w górach. Wisła jest równocześnie rajem dla miłośników aktywnego wypoczynku. Zimą panują w tym miejscu wspaniałe warunki do jazdy na nartach, latem ściągają turystów tu liczne szlaki piesze i rowerowe.


ruszajwpolske.pl/miasta/wisla/noclegi/59,index.html
Napisał: VasenkaPhotography
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z Wisły możemy się wybrać zarówno na Równicę, jak i na Czantorię. Kusi też Barania Góra, na jakiej zboczach znajdują się źródła rzeki Wisły. Wędrówki w przepięknej scenerii każdemu mogą sprawić wiele radości i stawać się najlepszym sposobem na spędzenie interesującego wypoczynku w Beskidzie Śląskim. Przebywając w Wiśle warto także wybierać się do Szczyrku. Odnajdziemy tam mnóstwo atrakcji, mnóstwo wrażeń, a co ważne baza turystyczna jest niezwykle dobrze rozwinięta, tak więc Szczyrk noclegi bardzo wiele oferują. Tak samo dobrze działa baza gastronomiczna, więc mamy szansę najeść się pożywnie i do syta.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 16:23:02
Tagi: sport, Muzeum, wycieczka, Szczyrk