Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Czym jest AED oraz z jakiego powodu wszyscy powinniśmy potrafić z niego korzystać?

Defibrylatory AED to przyrządy, które mogą ratować ludzkie życie przez przywrócenie akcji serca. Kosztują one kilka tysięcy złotych i są ogólnie udostępnione w wielu miejscach użyteczności publicznej.
Użytkowanie takich sprzętów opiera się na wykonywaniu dyktowanych przez AED czynności, polegających m.in. na właściwym masażu klatki piersiowej. Jednak najskuteczniejszym pomysłem jest osobiste zapoznanie się z tego typu urządzeniem i przeprowadzenie serii ćwiczeń. Służą do tego defibrylatory do przeprowadzania treningów oraz zawierają one elektrody szkoleniowe. Do otrzymania styczności pomiędzy elektrodami, obligatoryjny jest specjalistyczny adapter. Prowadzi to do kolejnego etapu podczas robienia reanimacji. Co poniektóre defibrylatory szkoleniowe posiadają ponadto pilot zdalnego sterowania, dzięki któremu możliwe jest bardziej realistyczny trening bez potrzeby używania zewnętrznego adaptera. Kolejną korzyścią jest swoboda w wykorzystaniu fantomów.

Zaabsorbował Cię rozważany w tym miejscu wątek i poszukujesz poza tym dodatkowych wiadomości? Poczytaj o nim znacznie więcej w tym omówieniu!

Do tej pory konieczne było stosowanie fantomów z wewnętrznym adapterem.


Siła
W tego typu trenażerze jest możliwa m.in. symulacja przypadkowego oderwania elektrody przez kursanta. Dostępnych jest ponadto wiele odmiennych scenariuszy, które w praktyce mają przygotowywać użytkownika prawdziwego defibrylatora do właściwego postępowania w bardzo poważnej okoliczności.

Sprawdź kolejne podobne niezwykle cenne źródło informacji na opisywany temat - kliknij tu i poznaj więcej w serwisie stroje żeglarskie.

Kursy dotyczące obsługiwania takich urządzeń, mogłyby być przeprowadzane np. przez ratowników medycznych. Same elektrody szkoleniowe są sprzedawane w wersji dla dzieci i dla dorosłych w cenie ok. 100 zł.


Przy ich zakupie należy zwracać uwagę na wytwórcę samego trenażera a kupić je można by w jakimkolwiek sklepie ze sprzętem medycznym, choćby na indywidualne zamówienie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-21 10:03:29
Tagi: szkolenia, sklep, życie