Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Czy wiesz, co Twoje dziecko robi w internecie? Trzeba to kontrolować!

W dzisiejszych czasach dzieci niewątpliwie o wiele więcej czasu spędzają przed komputerem niż na podwórku. Jeśli Twoje dziecko także takie jest - a pewnie tak - musisz zwracać baczną uwagę na to, co właściwie Twoja pociecha robi w sieci. Nie da się chyba zaprzeczyć, że internet jest pełny niebezpieczeństw i treści, jakich dzieci z pewnością nie powinny oglądać. Jeżeli zatem Twoje dziecko musi spędzać dużo czasu przy komputerze, musisz mieć nad tym jakąś kontrolę.


Sprawdź, w które gry gra Twoja pociecha


dowiedz się więcej
Napisał: Airwolfhound - Over 1 million views, thanks :-)
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tym, co dzieci najczęściej robią w sieci jest granie w wszelkiego rodzaju gry komputerowe. Jeżeli chcesz być wyjątkowo odpowiedzialnym rodzicem, na pewno powinieneś wiedzieć, które tytuły dokładnie wybiera Twoje dziecko. Właściwie każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że gry pełne przemocy czy zawierające sceny erotyczne nie są dobre dla dzieciaków. Na szczęście istnieje wiele tytułów, po które Twoje dzieciaki mogą sięgać bez najmniejszych obaw. Są to szczególnie wszelkiego typu gry towarzyskie, w które dzieciaki mogą grać razem ze swoimi znajomymi. Gry towarzyskie zazwyczaj kojarzą nam się z różnego rodzaju grami karcianymi, jednak nie tylko - istnieją także na rynku gry takie jak na przykład gry Farma, w których dzieciaki mogą uprawiać swoje gospodarstwo - oferta gry na wcograc.pl. Gry Farma to fantastyczne pomysły na angażowanie Twojego dziecka, zajmowanie mu wolnego czasu oraz rozwinięcie w nim wszelkiego rodzaju zdolności, których zdecydowanie nie nabywa grając w gry pełne agresji. Okazuje się zatem, że nie wszystkie gry są złe - jeżeli będziesz mieć czujne oko na swoje dzieci, oczywiście będą one wybierać tyko godne uwagi tytuły, które jeszcze pomogą rozwijać ich intelekt.


gry towarzyskie
Napisał: liketearsintherain's buddy icon
Na podstawie: www.flickr.com
Nadzoruj rozmowy swojego dziecka!


Inną istotną sprawą jest także to, z kim najczęściej rozmawia Twoje dziecko - bez wątpliwości wiesz, że w internecie często swoich ofiar szukają różnego rodzaju osoby mający złe zamiary - na przykład pedofile. Jeżeli Twoje dziecko komunikuje się ze swoimi przyjaciółmi, oczywiście powinnaś się cieszyć\radować, jednakże zawsze musisz sprawdzać wszelkie podejrzane kontakty utrzymywane przez Twoje dziecko.


Internet z jednej strony na pewno jest pełny zagrożeń, jednakże Twojemu dziecku nie może się stać jeśli będzie korzystać z sieci z głową. Internet daje także wiele możliwości, które warto wykorzystać!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-17 02:32:30