Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Nowy Sapkowski oraz Nowy wiedźmin czekają na miłośników fantastyki. Ta drogocenna książka jest już w księgarniach

Dla wielu czytelników fantastyki, ta książka była przyjemnym zdziwieniem po Wiedźminie. Wbrew oczekiwaniom niektórych, nie jest to kontynuacja legendarnej 5 tomowej Wiedźmińskiej Sagi.
Wiedźmin
Napisał: Sergey Galyonkin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sezon burz to oddzielna, niepowiązana z pozostałymi tomami książek Andrzeja Sapkowskiego, która zawiera cykl opowieści, której akcja dzieje się przed wydarzeniami znanymi z Wiedźmińskiej Sagi. Lecz fabuła dzieje się w świecie wiedźmińskim, w którym rozgrywana jest podobnie fabuła Sagi o wiedźminie. Położeniem, w którym mieści się działania jest królestwo Kerack oraz okoliczne ziemie. W opowiadaniu pojawiają się ludzie doskonale znane, jak oddany przyjaciel Geralta Jaskier oraz jego dziewczyna, przewrotna czarodziejka Yennefer, ale również na scenę wchodzą osoby całkowicie nowe. Osoby, nieludzie i poczwary tworzą rosnące napięcie. Spodobał się sam wstęp? Mogę zaprosić tu - fonopolis.pl/wiedzmin-sezon-burz - a następnie do dokończenia lektury dalszej części naszego wpisu.Głównym bohaterem jest wiedźmin Geralt z Rivii, cyniczny, lecz o miękkim sercu najemny łowca potworów, za młodu poddany zabójczemu treningowi (polecam ofertę na thermo speed olimp sportmax) i mutacjom w wiedźmińskiej warowni Kaer Morhen, który ze względu na zmiany wyglądu sprawionej mutacjami, jest uważany przez społeczność w najlepszym przypadku jako zło konieczne. Publikacja nie stanowi kontynuacji Pani Jeziora – zeszłej książki Sapkowskiego o Geralcie. Jej akcja jest na krótko przed wypadkami z opowieści Wiedźmińskiej Sagi. Geralt stacza walkę z złym potworem, którego jedynym zamierzeniem w życiu jest mordowanie ludzkości.

Po tym wydarzeniu zostaje zatrzymany oraz traci dwa bezcenne, robione na miarę szable wiedźmińskie.

Naprawdę podoba Ci się ten post? Szalenie nas to raduje. W takim razie zachęcamy do następnych tekstów - po prostu najedź na link do serwisu.

Z poparciem swojego druha, Jaskra oraz jego koneksji, robi wszystko, aby odebrać swoje miecze. W międzyczasie rozpoczyna romansować z czarodziejką Lyttą Neyd, nazywana Koral, poznaje obrządki społeczne oraz zakłada pozę w Kerack, gdzie utracił swoje miecze. Te zdarzenia oraz otwarta i odwzajemniona awersja magów do Geralta, sprawiają, że ogół układa się w pasmo porażek, w trakcie których naczelny bohater zobligowany jest do podejmowania skomplikowanych decyzji i zginania wyłącznego zestawu kanonów Kodeksu, jakimi ma obowiązek kierować się przykładny wiedźmin (odwiedź ten serwis fonopolis.pl dobre źródło).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-21 00:22:01
Tagi: książka, wiedźmin Geralt