Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Co musi gwarantować nurkom dobra maska do nurkowania?

Świat, który mają okazję podziwiać nurkowie zachęca do odkrywania oraz fascynuje. Nurkowanie może dostarczyć dużej ilości niezapomnianych momentów bez względu na miejsce, w którym istotnie nurkujemy.
bieganie
Napisał: slgckgc
Na podstawie: http://www.flickr.com


sprzęt do nurkowania
Napisał: Muzeum Papiernictwa
Na podstawie: Muzeum Papiernictwa


Spędzanie czasu pod wodą można praktykować wszędzie tam, gdzie jest jakikolwiek akwen wodny. Nurkować można by również na dużo różnych sposobów. Zależnie od konkretnego miejsca, w jakim pływamy, wykorzystywanego przez nurków sprzętu czy stylu nurkowania wyróżniamy tzw. snorkeing, czyli nurkowanie z wykorzystaniem fajki oraz maski. Istnieje także nurkowanie bezdechowe, które opiera się na nurkowaniu przy wstrzymanym oddechu. Istnieje także płetwonurkowanie, które opiera się na dosyć wypoczynkowym nurkowaniu przy pomocy butli na głębokości nawet do 40 metrów. Istnieje również nurkowanie techniczne, zatem dekompresyjne. Jest ono stworzone raczej dla osób, które cieszą się wyjątkowo dobrym zdrowiem. Istnieje również nurkowanie jaskiniowe czy też wrakowe. Każdy nurek, co naturalne, powinien mieć właściwy sprzęt do nurkowania.


Przykładowo maska dla nurków umożliwia przejrzyste widzenie, ochrania nos czy usta przed docieraniem wody i posiada potężny wpływ na regulowanie ciśnienia. W czasie pływania przy wyborze maski należy sugerować się kilkoma istotnymi kryteriami. Dla przykładu maski, które mają pojedynczą szybkę zapewniają znacznie bardziej korzystną widoczność, niż maski z szybą dzieloną. Mogą swoim wyglądem przynosić nieco na myśl maskę z dodatkowym elementem w formie noska. Szyby w tego typu maskach są zazwyczaj w ramkach, które mogłyby mieć przeróżne kolory.
Mankamentem takich masek jest to, że nie zapewniają one tak szerokiego pola widzenia, jak maski z szybą pojedynczą. Do dobrej klasy masek jest także okazja dobrania dodatkowych szkieł korekcyjnych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-19 08:25:30
Tagi: oczy, zdrowie, natura, miejsca