Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Poradnik dla rodziców - dokąd wysłać dziecko na wakacje?

Ażeby okres wakacyjny był autentycznym odpoczynkiem, jak również przyjemnym wspomnieniem, powinniśmy go zaplanować dużo wcześniej. Wówczas będziemy cieszyć się z tego, że wszystko jest znakomicie zaplanowane oraz zapięte na "ostatni guzik".


Główną nadzwyczaj istotną materią przed wyprawieniem pociechy na obóz jest dokonanie oceny, czy z pewnością jest ono gotowe, ażeby pojechać samemu na obóz.
Jest to główny punkt, bo w przeciwnym wypadku ów wyjazd nie będzie dla dziecka wypoczynkiem, a jedynie niemiłym wspomnieniem. Należy więc porozmawiać z pociechą o tym, czy chciałby wyjechać na kolonie.


fotogram - wakacje
Napisał: Arek Olek
Na podstawie: http://www.flickr.com


jazda konna
Napisał: Garry Knight
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeśli wiesz już, iż dziecko jest gotowe, ażeby wybrać się samodzielnie na obóz, wtedy możesz wyselekcjonować konkretną miejscowość. Pewną z opcji może być spytanie przyjaciół, o to: "gdzie posłać dziecko na obóz". Możliwe, że polecą miejsce godne uwagi. Inną opcją jest wyszukanie przez Internet dobrej oferty. Jeśli Twoje dziecko ciekawi jazda konna - wyselekcjonuj odpowiedni obóz tematyczny. Rzecz jasna przed dokonaniem wyboru warto skontrolować, czy ustalony obóz spełnia wskazane wymogi. Opiekunowie powinni z pewnością posiadać odpowiednie kwalifikacje.

Nie możemy dopuścić do tego, byś nie przeczytał wszelkich szczegółów na podobny temat. Namawiamy więc do następnego artykułu. W nim oczekuje na Ciebie interesująca informacja.

Znaczenie ma również ilość maluchów w grupie. Jeden wychowawca może zajmować się grupą, w której będzie dwadzieścioro podopiecznych, natomiast gdy uczestnicy koloni mają mniej aniżeli 10 lat, wtedy może to być piętnastoosobowa grupa na jednego wychowawcę.
Inne normy obowiązują tymczasem na obozach dla niepełnosprawnych maluchów czy na sportowych obozach. Należy także skontrolować, czy pociechy będą mieć zapewnioną pieczę ratownika , gdy w planie wyjazdu będzie pływanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-19 08:08:25
Tagi: oczy, pływanie, miejsce