Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Stereotypy i mity na temat sterydów, czyli praktycznie wszystko na temat ich wpływu na osoby je zażywające

Wielu odwiedzających siłownię w którymś momencie zaczyna marzyć o postawie i wyglądzie kulturysty. Przerzucają więc oni coraz większe ciężary, pochłaniają kilogramy mięsa, ryżu i różnych odżywek, ale . I wówczas może się pojawić pomysł zażycia czegoś więcej, a tym czymś są sterydy. Wokół sterydów wyrosło wiele mitów i legend.

Przez dużą część ludzi są one widziane w niekorzystnym świetle, a ludzi ich zażywających porównuje się niekiedy do narkomanów. Faktycznie patrząc na wielu bywalców siłowni można wysnuć takie wnioski, ale prawda, jak to przeważnie będzie, jest dużo bardziej skomplikowana.

Jest prawdą, że sterydy są szkodliwe, i faktem jest także, że niekiedy zabijają. Wszystko zależy od tego, co się zażywa, w jakiej ilości i w jakich połączeniach. Wiele osób nie mając żadnych wiadomości na ten temat zamawia specyfiki nieznanego pochodzenia, zażywa je bez żadnej kontroli i tacy ludzie właśnie są przyczyną takich a nie innych mitów.

Tymczasem umiejętne, a co najważniejsze rozsądne zażywanie tych substancji tak szkodliwe nie będzie, jak ludzie twierdzą. Spora grupa zawodników którzy uprawiają jakiś sport siłowy na pewnym etapie je stosowało, ale zabierając się za to pod pełną kontrolą nie niszczy się swojego organizmu, a jednocześnie znacznie poprawia swoje osiągi.

Jednak jeśli ktoś zaczyna łykać ogromne ilości tabletek, to faktycznie w ciągu parę lat może bardzo zrujnować swoje zdrowie, przestanie mu pracować wątroba czy pojawią się problemy z sercem. W czasie brania sterydów poza kontrolowaniem ich ilości bardzo istotny jest regularny wysiłek, bez niego ich stosowanie nie ma sensu.

Ponieważ powodują one dynamiczny przyrost mięśni, to po zakończeniu używania również trzeba dalej trenować, aby mięśnie polski fizjoterapeuta dublin nie straciły sprężystości. Nie wolno także ich brać cały czas, doświadczeni zawodnicy robią tak zwane cykle, między którymi występują krótsze lub dłuższe przerwy. Pilnując tych wszystkich zasad i zachowując rozsądek na pewno da się zażywać sterydów w taki sposób, żeby było to bezpieczne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-17 03:34:45
Tagi: treningi, ćwiczenia, kulturystyka, sterydy