Bądź mistrzem świata

Pomożemy Ci

Ubrania i obuwie na mroźne dni

Każda pora roku ma swoje prawa także w kwestii strojów. Często zdarza się tak, że lato kończy się niespodziewanie, a gorące dni zastępuje zimno. Wraz ze spadkiem długości dnia spada temperatura, a opadów jest coraz więcej. Z tej przyczyny często zdarza się, że tego typu nagły „atak” jesieni generuje zwiększoną konieczność kupna nowej odzieży. Dotyczy to nie tylko ludzi starających się podążać za trendami.

buty
Napisał: Sjoerd Lammers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ubrania na jesień są grubsze, jak również w większości przypadków utrzymane w odmiennych kolorach niż te noszone w lecie. Wielobarwne, na przykład jaskrawe czerwone sukienki zastępowane są ubraniami o odcieniach bardziej stonowanych ). Można między innymi zauważyć tendencję do nagminnego noszenia rzeczy w odcieniach najczęściej przywodzących na myśl jesień, a więc brązie, ciemnej żółci i szarościach. Zima (zobacz raczki) to z kolei czas ubrań z ciepłych materiałów, ocieplanych płaszczy i ciekawych dodatków.Jesienna elegancja O każdej porze roku mają miejsce sytuacje wymagające eleganckiego ubrania. W przypadku zimniejszych miesięcy oczywiście powinny to być rzeczy grubsze. Przykładowo eleganckie czarne czółenka (zobacz na:

na obcasie są dobre wyłącznie na pogodne jesienne dni, zimą zwykle dopuszczalna jest zamiana obuwia tego rodzaju na czarne botki lub kozaki. Bardzo ważne, by buty te nie były ekstrawaganckie i spełniały elementarne reguły elegancji. Jesienne ubrania na odświętną okazję trzeba uzupełniać pasującymi okryciami wierzchnimi. Na eleganckie okazje dla obu płci powinien być to płaszcz, gdyż kurtka uchodzi za niezbyt elegancki dodatek. Ma to szczególne znaczenie w przypadku mężczyzn, od których sytuacja wymaga wystąpienia w garniturze.

Na sportowo
Także miłośnicy rzeczy o charakterze sportowym mogą znaleźć coś dla siebie na jesień i zimę. Takie rzeczy bywają nawet cieplejsze i wygodniejsze od innych. Przykładem mogą być sportowe lub górskie kurtki, które mają elementy z polaru i posiadają specjalny system izolacji od zimnego powietrza ). Takie rzeczy wybierane są na przykład przez narciarzy i snowboardzistów. Rozmaite marki kojarzone ze sportowymi butami również oferują modele na chłodniejsze dni. Przykładowo buty na zimę Adidas są dość bogato reprezentowane i obejmują między innymi modele ocieplane.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-29 20:42:51
Tagi: jesień, sukienki, buty